Benim Kirli Bir Zihnim Var!

Ne kadar mutlu oluyorum “temiz bir yüreğin var” dendiğinde.  Karşılığında teşekkür edip zihnimin o kadar temiz olmadığını söylediğimde, ya bir kıkırdama ile ya da neden sorusuyla karşılaşıyorum. Bu bana komik geliyor. Kıkırdayanlar, bu denli açık olmamı anlayamıyor, neden diye soranlarsa kendilerini melek zannediyor. Unutuyorlar, şeytan da bir melektir.

Bu kirli dünyada yüreğimin temiz kalması bana yetiyor. Zihnimin arada bir kirli oluşu yalnızca bana zarar verebilir. Yürekten istenen herşey temiz bir su yatağından geldiğine göre sorun olmaması gerekir, değil mi? Temiz bir yüreğin varsa bir çok kirli düşünceni hayata geçiremezsin. Sanırım önemli olan da bu. Üstelik kime ve neye göre kirliydi bu düşünceler. Kirli? kirli nedir?  yemekten önce bir dilim pasta yemek mi? Öpüşmek mi istediğin zaman yada sevişmek mi doğa kadar özgür ve vahşi? Yoksa birinin hakkını gasp etmek mi? Hayallerini çalmak, onlarla alay etmek mi? Hangisi? Sakın bu son söylediklerimi yaşatmayın birilerine. Vicdanınız sizi er yada geç gelir bulur intikamını alır. Öyle ki o kirli düşüncelerinizi, üzerinde uyguladığınız insanın sizden intikam almasından çok daha ağırdır. Kirli bir yürekle yaşlanmak dünyanın en ağır yükü belkide. Altında kaldığınızda size el veren olmaz.

Günahlarına ortak olmak istediğiniz yada günahlarınıza ortak etmek istediğiniz gönüllüleriniz yoksa yalnızlık imparatorluğunun sınırlarından henüz çıkamamışsınızdır. Benim çok güzel dostlarım var: gofret çaldık, hakkımızı gaspetmeye kalkanı, başkalarının özgürlüğüne kastedenleri dövdük, zaman zaman öpüştük, seviştik, içki içtik ve dahası.. Şimdi söyleyin: zihni kirli olmak mı daha korkutucu yoksa yüreği kirli olmak mı? bırakın artık yargılamayı, an’a hükmedin, yanınızdakılere değil, arzularınızı özgür kılın, pesimist yanınızı değil. Karanlıktan gelen herşey karanlığa döner. Arzularınız ışığınızdır, katın önünüze yuvarlanın, önünüze çıkan ne varsa ya size katılacaktır yada önünüzden çekilecektir. Durdurmak için önünüze çıkan kirli bir yürek olursa ezilip gidecektir. Ne mutlu arzularının peşinden gidenlere çünkü onlar cenneti bu dünyada yaşayacaklar.

Benim Kirli Bir Zihnim Var!” üzerine 2 yorum

  1. Bu yazdıklarını okumuşum ama anlamamışım, şimdi anladım. 🙂 Ya da çok açlıkla okumuşum. Harika! Hayat zaten arzulardan ibaret çoğunlukla. evet, doğru kelime o… Zihin ve yürek ayrımı da çok çarpıcı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s