Hata Yapmam Demedim Ki

Ben hiç hata yapmam demedim ki… ama aynı hatayı hayatım boyunca da tekrar etmedim. Kimsenin günahına girmedim, lütfen kimse de benim günahıma girmesin. En kolay yoldur bazen suçlamak, iftira atmak. Zor olan güzeldir misali bazen en zorudur inanmak. en değerlisi, en şerbetlisi…
Kimseden daha masum değilim, benden çok daha masumları var tanıyorum. Ama menkul GIYBETLER borsasına baktığımızda en diplerdeyim, kağıtlarım temiz, işlem görmemiş. Hatta 6’lı ganyanda adım olsa  1’e 10 verecek kadar eşşeğim 🙂 ama semer vurduracak kadar da geniş değildir mezhebim.
İltihap kapacak kadar açık bıraktım galiba aklımdan geçen vicdan yaralarımı… yine de kaybetmek yoktur hayatımda, eksik kazanç vardır.
Alacaklarım var demem alamadıklarım var, işçiliğim zayıfmış der geçerim, biraz daha çabalar sarraftan (Tanrıdan) yardım ister dengeye getiririm. Denge demişken herkes kadar dengesizim, içinden ben değilim dedin dimi! Kendine kocaman bir yalan söyledin. Birazcık şaşar dengen bazen. Bu kadar korkma, dengen hiç şaşmazsa kork. Dümdüz bir insan ol, hiçaffetmez üzerine basıp geçerler yol misali. Sen düzyol görsen de oradan gitme, al eline bir şişe şarap, kıyıdan, patikadan git nereye gideceksen. Zira çok hızlı yürüme, şarabını da hızlı içme yoksa şaşarsın. Sakin ve yavaş. Vardığın yerde ne için yorulduğunu, susadığını daha iyi anlayacak, sahip olduklarına daha fazla sarılacaksın. Belki bir yastık yorgan isteyeceksin, kış vakti seni hep koruyacak, yazın boğacak! belkide sıcak bir çift el seni çekip dilediğinde sarıp ısıtacak, dilediğinde üzerine su serperek rahatlatacak, dilediğinde dokunup günahlarını paylaşacak… dilemezsende kanın donar, uykun gelir tatlı tatlı uyursun, acı acı ölürsün… okudun ama dinlemeyeceksin, görürsün.

Luka

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s